30 grudnia 2016

Regulamin wędkowania 2017 i nowe łowiska specjalne

tn121003-0089

Szanowni wędkarze!

Rok 2016 można zaliczyć do udanych. Przeprowadziliśmy wszystkie zarybienia zgodnie z planem. Udało się także spotkać z Wami nad wodą i chociaż przez chwilę porozmawiać o kwestiach związanych z gospodarowaniem na wodach. Niebawem na stronę trafi także raport z wszystkich zarybień przeprowadzonych przez Szwaderki w roku 2016. Treści będą opatrzone ciekawym materiałem fotograficznym. 

Z powodzeniem zostały wdrożone łowiska specjalne, które cieszą się dobrą opinią wśród wędkarzy, którzy zdecydowali się wykupić zezwolenia na te wody. Dlatego postanowiliśmy kontynuować rozwój tej grupy łowisk i z początkiem roku 2017 uruchomić nowe:

  • Jezioro Wysokie, które będzie dostępne także z łodzi
  • Rzeka Marózka (od elektrowni Waplewo do Świętego), gdzie można spotkać m. in. pstrąga potokowego
  • Rzeka Łyna (od elektrowni Ustrych do rurociągu nad rzeką w Rusi) – odcinek ten znajduje się w rezerwacie przyrody – w związku z tym obowiązują na nim dodatkowe obostrzenia szczegóły w regulaminie pod wykazem łowisk specjalnych)

W roku 2017 nie ulegną zmianie ceny za zezwolenia.

Pozostałe zmiany dotyczą m. in. tabeli limitów połowu, wymiarów i okresów ochronnych, gdzie pojawił się nowy gatunek –troć jeziorowa, ponadto został zmieniony limit na pstrąga potokowego.

Ostatnia z korekt dotyczyła tabeli ogólnie udostępnionych gdzie do grupy jezior ogólnie udostępnionych wróciło jezioro Januszkowo, wyłączony został natomiast Głęboczek Mały.

Całość nowego regulaminu można znaleźć pod tym linkiem.

Ponadto chcielibyśmy przypomnieć, że na wszystkich łowiskach specjalnych obowiązują limity dzienne i roczne ilości sprzedanych zezwoleń, dlatego dostępne one są tylko i wyłącznie poprzez elektroniczny system zezwolenia.szwaderki.pl.

Kategoria: Aktualności Tagi: wędkarstwo