19 lipca 2016

KormoRun Bieg Pstrąga 2016 - relacja

kormorun-2016-szwaderki

16 lipca w Szwaderkach odbyła się druga już edycja KormoRun Bieg Pstrąga. Bieg był elementem Grand Prix Granicy Warmii i Mazur – czyli serii biegów po pięknych zakątkach naszego województwa. Cieszy to, że spośród całej serii bieg w Szwaderkach cieszył się rekordowym zainteresowaniem zawodników… bo w tym roku na metę wbiegły aż 203 osoby. Również najmłodsi uczestnicy dopisali frekwencją – w biegach dziecięcych wzięło udział blisko 100 małych sportowców. 

Nowością w tym roku była formuła biegu – tzw. dual cross. Zawodnicy biegu głównego mogli biec trasą pierwotną (tj przez stawy w Szwaderkach oraz okolice jeziora Wysokiego) lub trasą nową (wzdłuż jeziora Maróz przez okoliczne lasy). Obie trasy liczyły równe 5 km, a klasyfikacja była niezależna od przebiegniętej trasy.

Bieg zwyciężyli

  • wśród mężczyzn: Artur Olejarz (15:15), Artur Kern, Mariusz Pawłowski
  • wśród kobiet: Monika Jackiewicz (18:37), Aleksandra Lisowska, Edyta Rybacka

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po biegu wszyscy uczestnicy mogli posilić się zupą rybną, pieczywem i podpiwkiem. Chętni mogli także wskoczyć do „piwnego spa” czyli basenu z chmielem - zapewne nie wszyscy wiedzą, że na co dzień w basenie tym pływają małe pstrągi :-).

Cieszy to, że zainteresowanie bieganiem nie słabnie, a zdrowy styl życia „wpajany” jest również najmłodszym. Trudno powiedzieć czy uczestników przyciąga piękno okolicznych lasów, stawów i jezior, wspaniała atmosfera, atrakcyjne medale i nagrody… Zapewne wszystko po trochu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Dziękujemy współorganizatorom Team Kopeć, Browar Kormoran, Nadleśnictwo Olsztynek.

Zobaczcie jak było...

(zdjęcia: Tomasz Niewęgłowski)

I jeszcze kilka zdjęć z góry (fot. Tomasz Tymoszczuk):

Kategoria: Relacje Tagi: impreza