31 grudnia 2019

Nowy regulamin wędkowania na rok 2020

regulamin-wedkowania-szwaderki-650x434-a

Regulamin na rok 2020 zawiera szereg istotnych zmian, oto najważniejsze z nich:

  • Obok łowisk ogólnie udostępnionych i specjalnych pojawia się nowa grupa łowisk limitowanych. Idea funkcjonowania tych łowisk polega na przesunięciu gospodarowania w kierunku wędkarskim. Na łowiskach limitowanych mogą być prowadzone rybackie odłowy, ale w stopniu ograniczonym. Dodatkowo GR Szwaderki zastrzega sobie prawo do odłowów: kontrolnych, regulacyjnych oraz odłowów tarlaków w celu rozrodu we własnej wylęgarni. Jednocześnie ilość wędkarzy na tych łowiskach będzie limitowana, a zakup zezwoleń możliwy tylko poprzez system https://zezwolenia.szwaderki.pl.
  • Do grupy łowisk limitowanych wprowadzone zostają jeziora: Gim,Jemiołowo, Mielno, Omulew.
  • Ponadto zostają utworzone nowe łowiska specjalne: Kiernoz Duży oraz Poplusz.
  • Przy zakupie zezwolenia na wszystkie jeziora należy mieć na uwadze, że uprawnia ono do połowu tylko na łowiskach ogólnie udostępnionych, natomiast na łowiska limitowane i specjalne należy zakupić oddzielne zezwolenia.
  • Na Świętym oraz Kiernozie Dużym ustalone zostają wymiary ochronne dolne i górne szczupaka (55-75cm), natomiast na Pawliku i Popluszu całkowity zakaz zabierania szczupaków.
  • Na innych łowiskach specjalnych i limitowanych również zostają ustalone inne wymiary ochronne. Aktualne zasady obowiązujące na danym łowisku zawsze można sprawdzić na https://szwaderki.pl/lowiska.
  • Zmianie ulegają także limity połowów oraz wymiary ochronne na pozostałych łowiskach – w roku 2020 wymiar ochronny pstrąga potokowego będzie wynosił 40 cm, dodatkowo zostaje obniżona ilość drapieżników do zabrania –szczupaka i sandacza – po 1 sztuce.
  • Istotnymi zmianami są również: zlikwidowanie zezwoleń 3-miesięcznych oraz przebudowa cennika – w tym w niektórych przypadkach podwyżka cen. Szczegółowe informacje o aktualnie obowiązujących cenach opublikowaliśmy na tej stronie.
  • Ponadto zostaje utrzymany rabat w wysokości 5% na zezwolenia zakupione poprzez system https://zezwolenia.szwaderki.pl.

Pełną treść regulaminu można znaleźć w tym miejscu.

Życzymy udanych połowów.

Zarząd GR Szwaderki

 

Kategoria: Aktualności Tagi: wędkarstwo


Dalej