31 grudnia 2013

Zmiany w regulaminie wędkowania 2014

regulmin-wedkarski-2014-zmiany-szwaderki

Mija kolejny rok wspólnego życia nad wodami. Był to rok, w którym pojawiło się sporo nowości, ale kluczowe sprawy są dopiero przed nami.

W roku 2014 nadchodzą kolejne zmiany. Zacznijmy od tych w regulaminie.

Istotną informacją jest, że zezwolenia zakupione w roku 2014 będą obowiązywały tylko w tym roku, tzn. będą ważne nie dłużej niż do 31.12.2014r. Zmiana ta jest podyktowana koniecznością rozliczania całej gospodarki (także wędkarskiej) w trybie rocznym, a także planowanymi zmianami regulaminu z początkiem stycznia 2015, które mogłyby unieważnić część obowiązujących zezwoleń. W związku z powyższym ponownie postanowiliśmy utrzymać ceny zezwoleń na stałym poziomie.

Zmianie uległy także limity połowu oraz wymiary ochronne. Wzrósł wymiar ochronny na sandacza do 50cm, zniesiony został wymiar ochronny na okonia oraz został zwiększony dobowy limit ilościowy dla okonia do 20 szt. Jednocześnie dobowy limit ilościowy – 4 kg ryb łącznie pozostał bez zmian.

Ponadto pojawią się inne zmiany: 

  • Wciąż pracujemy nad kwestią wjazdów do lasu. Sprawa jest na bieżąco uzgadniana i wprowadzana. W roku 2014 będziemy na bieżąco publikować w internecie aktualne mapy z informacją o dojazdach.
  • Kontynuujemy udostępnianie dobrowolnych rejestrów wędkowania. Z czasem rejestr stanie się obowiązkowy – wymagany przez prawo.
  • Wybiegając w przyszłość w roku 2015 pojawią się kolejne zmiany w wędkowaniu. Planujemy udostępnić określone jeziora tylko dla wędkarzy na specjalnych zasadach. Ale o tym więcej za rok…

Kategoria: Aktualności Tagi: wędkarstwo