11 września 2013

Rodzinne Zawody Wędkarskie 2013

rodzinne-zawody-wedkarskie-2013-szwaderki

7. września na naszym łowisku specjalnym w Szwaderkach odbyły się II zawody wędkarskie „Z rodziną na ryby”, które organizowaliśmy wspólnie z Lokalną grupą Rybacką „Pojezierze Olsztyńskie” i Gminą Olsztynek.

Do rywalizacji zgłosiło się 17 rodzinnych drużyn, co dało ponad 50 uczestników. Wspaniała pogoda, dobre nastroje i mnogość ryb stworzyły niepowtarzalną atmosferę zawodów i świetną zabawę. Co tu dużo opowiadać – zerknijcie na zdjęcia poniżej.

Po 2 godzinach rywalizacji wyłonilismy zwycięzców:

  • I miejsce: drużyna „Gondola”, która złowiła 29,100 kg
  • II miejsce: drużyna „Niepokonani Szwaderki” z wynikiem 25,822 kg
  • III miejsce: drużyna „Iwaszko team” z 24,550 kg złowionych ryb

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody wręczone przez prezesa Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki Mirosława Tymoszczuka, prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierze Olsztyńskie Tomasza Piłata oraz Sekretarz Miasta Beatę Pieniak.

Nagrody specjalne otrzymali:

  • Bolesław Gątkowski – najstarszy uszestnik
  • Julia Lindemann – najmłodsza uczestniczka

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Łącznie wszystkie drużyny w czasie zawodów złowiły ponad 250 kg ryb i jak podkreślił prezes Mirosław Tymoszczuk – wędkarze łowili z 50% skutecznością, gdyż w stawie pływało ok. 500 kg ryb, a cały połów z zawodów trafił do wędzarni.

W czasie trwania zawodów każdy z uczestników mógł zjeść ciepły bigos ufundowany przez Gminę Olsztynek i skosztować wyśmienitych, przygotowanych przez nas przetworów z ryb.
Impreza odbywały się w duchu sportowej i rodzinnej rywalizacji a najważniejszym celem była dobra zabawa, udział w zawodach oraz promowanie akcji jedzenia ryb, które sprzyja zachowaniu zdrowia.

Zapraszamy za rok!

Zawody byłe współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającego inwestycję w zrównoważone rybołówstwo PO RYBY 2007-2013 Zrównoważony Rozwój Obszarów Zależnych od Rybactwa.

Kategoria: Relacje Tagi: impreza, wędkarstwo, zawody wędkarskie